Je rozhodnuté: Toto sú TOP brankári 21. storočia!

V dobe “koronavírovej” prestávky sme využili priestor a dali aj vám príležitosť vyjadriť svoj názor. Jednou z najatraktívnejších ankiet, minimálne čo sa počtu vašich hlasov týka, bola tá o najlepšieho futbalového brankára 21. storočia podľa vášho názoru.

A ako hlasovanie vás, fanúšikov Športového magazínu, napokon dopadlo? Zrejme podľa očakávaní sa o pomyslenú trofej pobili ikony, ktoré behom svojich kariér získali nespočetné množstvo individuálnych, ako aj kolektívnych trofejí. Obaja tiež doviedli svoje krajiny k titulu majstra sveta. Reč je, ako ste už možno tušili, o Ikerovi Casillasovi a Gianluigim Buffonovi.

Napriek poriadne silnej konkurencii brankárskych es, akými boli (alebo sú) Manuel Neuer, Oliver Kahn, Petr Čech, Edwin van der Sar a ďalší, si totižto práve oni dvaja vyslúžili celkovo 60% vašich hlasov. O niečo úspešnejší bol napokon španielsky brankár so ziskom 32% hlasov, zatiaľ čo Talianovi musí stačiť 28% všetkých hlasov. S veľkým odstupom sa na 3. mieste umiestnil holandský dlháň Edwin van der Sar, za ktorým sa ocitli v tesnom závese viaceré legendárne mená.

Celkové výsledky ankety:

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter