Je to OFICIÁLNE: Ďalšia európska TOP liga bola ukončená!

Po tom, ako v marci boli postupne prerušené všetky európske futbalové súťaže s výnimkou bieloruskej, fanúšikovia čakali na vyústenie patovej situácie. Už začiatkom apríla sa rozhodli svoju ligu ukončiť v Belgicku, pričom im hrozil trest. Teraz je “dobojované” aj u ich susedov.

Definitívne je ukončená už aj holandská liga, ktorá podobne ako belgická patrí z kvalitatívneho hľadiska medzi súťaže z “druhej vlny”. Rovnako tak bol predčasne ukončený aj domáci pohár a miestenky do Európy získava päť najlepších celkov na základe kritéria, o ktorom rozhodol výkonný výbor UEFA.

V Eredivisie mali s výnimkou štyroch tímov všetky odohratých 26 kôl (kvarteto tímov po 25), napokon smerodajné kritérium priemerného počtu bodov na zápas sa nijako nelíšilo od priebežnej tabuľky z 8. marca.

Predkolo Ligy Majstrov v si zahrajú Ajax a Alkmaar (Ajax v prípade, že sa nedokončí LM alebo EL alebo niektorú z týchto súťaží ovládne tím, ktorý sa kvalifikuje do LM aj z domácej ligy, získa miestenku do skupinovej fázy), Feyenoord má istotu účasti v Európskej lige a duo PSV Eindhoven a Willem II pôjdu do predkola Európskej ligy.

Toto rozhodnutie zároveň znamená, že nebude udelený majstrovský titul. Zatiaľ čo Ajax mal šancu na už 35. majstrovskú trofej, AZ Alkmaar ich zatiaľ v histórii získal len dve.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter