Je to oficiálne: Slovenský fanúšik prichádza o ďalšiu udalosť!

Pandémia koronavírusu zasiahla športový svet do takej podoby, že tento rok, ktorý mal byť na veľké udalosti poriadne bohatý, je jeho pravým opakom. Futbalové EURO je odložené na leto 2021 a slovenský fanúšik je stále v neistote, či sa ho naša reprezentácia zúčastní, rovnako tak olympijské hry v Tokiu či MS v hokeji, ktoré tradične aspoň na pár dní spoja celý národ. A veľa ďalších udalostí.

Hokejový svet je navyše, ako informovala aj oficiálna stránka slovenského hokeja, ochudobnený aj o augustovú poslednú fázu hokejovej kvalifikácie mužov o OH 2022. Dvanásť tímov rozdelených do troch skupín, ktorých víťazi si zaistia miestenku na olympiádu, si bude musieť počkať o rok dlhšie. Nový termín je stanovený na 26. – 29. august 2021.

Slováci si v kvalifikácii zmerajú sily s výbermi Bieloruska, Rakúska a Poľska. „Zatiaľ sme neboli v žiadnej fáze prípravy, pretože sme čakali na rozhodnutie IIHF. Pre nás je toto lepšia možnosť, pretože hrozilo, že sa bude hrať bez divákov. Tým, že sa kvalifikácia odloží, budeme mať viac času na prípravu a je väčšia šanca, že tam budú aj diváci,“ reagoval na rozhodnutie IIHF prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Mimochodom, máte poslednú možnosť hlasovať (napríklad aj za Šatana) v ankete o najlepšieho slovenského hokejistu zlatej generácie. A všetko nasvedčuje tomu, že rozhodnúť môže každý hlas.

Zdroj: Hockeyslovakia.sk | Foto: Youtube/IIHFWorlds