Je to REÁLNE: Dočká sa konečne aj Marek Hamšík?

34-ročný dlhoročný kapitán a ťahúň slovenskej futbalovej reprezentácie si urobil meno najmä v drese SSC Neapol, kde strávil dvanásť rokov. Od leta 2021 však oblieka dres tureckého Trabzonsporu, kde sa okamžite zaradil medzi opory tímu.

Marek Hamšík sa stal behom kariéry osemkrát najlepším hráčom roka na Slovensku. S Neapolom získal tri pohárové trofeje, okrem toho je napríklad aj hráčom s najviac štartmi v drese Neapolu a nik neodohral viac duelov ani za slovenský národný tím.

Avšak, Hamšík stále nevie, aký je to pocit zodvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej pre víťaza akejkoľvek ligovej súťaže. Práve toto by sa mu mohlo splniť v Turecku. Trabzonspor síce čaká na domáci titul od roku 1984, keď získal svoj šiesty ligový primát behom deviatich rokov, no v ostatných sezónach sa pravidelne umiestňuje v TOP5 a aktuálne sa drží v čele Super lig.

Po 14. kole má bilanciu 11-3-0 a pred druhým Konyasporom drží náskok 10 bodov. Samozrejme, v 20-člennej súťaži, kde sa hrá 38 kôl, je veľmi predčasné hovoriť teraz o titule, no predsa len, tradiční favoriti ako Fenerbahce, Galatasaray či Besiktas nemajú práve ideálne fazónu a hodenú rukavicu zatiaľ najlepšie využívajú práve Hamšík a spol. Mimochodom, náš futbalista patrí medzi TOP10 najvyššie hodnotených hráčov súťaže, na konte má zatiaľ gól a štyri asistencie, rovnako tak i 87,1-percentnú úspešnosť prihrávok.


Zdroj: Tff.org, Whoscored.com | Foto: Facebook/Marek Hamsik