Je to skutočne pravda: Slovenská kométa vystrelená až do zámorskej NHL!

Príbeh Pavla Regendu z leta 2022 bol mimoriadne pôsobivý. “Chlapec z Michaloviec” si vyslúžil angažmá v Česku, no tam sa ani len neohrial a rovno po ňom siahol Anaheim v NHL. Navyše v kempe presvedčil a úvod sezóny strávil priamo v profilige.

Podobný príbeh teraz postihol aj ďalšie nášho hokejistu. Už pred MS 2023 sa Patrik Koch upísal Třincu, kam mal zamieriť po výbornej sezóne vo Vítkoviciach. Neustále sa ale povrávalo o záujme z NHL.

Rodák z Malaciek, ktorý ale hrával odmlada v Brne a okúsil aj úspešnú akadémiu v Salzburgu, sa v rokoch 2017-2020 objavil v Košickom drese. Ďalšie tri sezóny strávil v spomínaných Vítkoviacich a jeho novou realitou sa stáva Arizona Coyotes.

Ako si bude 26-ročný obranca počínať ďalej, uvidíme. Každopádne, Arizona patrila v predošlej sezóny k najhorším celkom NHL a nie je nemožné, aby si Koch vybojoval rovno miesto v prvom tíme. V ňom odohral v sezóne 2022-23 trinásť duelov aj iný Slovák, a síce Miloš Kelemen. Reálnejšia je však aklimatizácia v AHL v drese Tucson Roadrunners.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bruins CZSK 🖤💛 (@nhl.bruinsczsk)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram