Je to správne? FIFA navrhuje dočasnú zmenu základného pravidla!

Od prvej polovice marca sa takmer úplne zastavil športový svet nevynímajúc futbal. V týchto dňoch postupne národné zväzy odhaľujú svoje stanoviská k dohrávaniu súťaží, no aj riadiaci orgán FIFA je v činnosti.

Aktuálne sa má rokovať o tom, že behom najbližších mesiacov sa upraví jedno z dôležitých pravidiel. Kompetentní navrhujú, aby sa zvýšil počet povolených striedaní z troch na päť. V prípade zápasov, kde dôjde k predĺženiu, má byť k dispozícii extra šieste striedanie. Návrh zatiaľ schválený nebol, no už teraz zo strany fanúšikov nachádza prvých odporcov.

Všetci rozumejú tomu, že FIFA sa týmto krokom pokúsi umožniť väčšiu rotáciu hráčov, veď mnohí v posledných týždňoch príliš netrénovali a viaceré súťaže sa možno budú dohrávať vo veľmi rýchlom tempe. No podľa mnohých tieto striedania navyše len umožnia ešte viac zdržovať.

Päť striedaní už niekoľko rokov povolených napríklad aj v amatérskych súťažiach na Slovensku, na profesionálnej úrovni však nie. Fanúšikovia si myslia, že ak už sa dočasne uzákoní päť striedaní, malo by byť regulované ich použitie. Ako najčasnejší návrh fanúšikov v diskusiách je ten, aby bolo umožnených päť vystriedaných futbalistov, no behom maximálne troch striedaní, čo by neumožnilo až tak výrazne naťahovať čas.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter