Je to VONKU: Budúcnosť Patrika Hrošovského spečatená?!

Začiatok prestupového obdobia nepriniesol len nezodpovedané otázky ohľadom budúcnosti svetových futbalových hviezd, ale týkať by sa mohol aj viacerých slovenských futbalistov. Jedným z nich je Patrik Hrošovský, ktorý bol spájaný s odchodom do viacerých klubov. Aká je teda pravda?

26-ročný stredopoliar pôsobí aktuálne vo farbách FC Viktoria Plzeň. V českom klube dostal priestor zahrať si v skupinovej fáze Ligy šampiónov, kde sa napríklad predstavil aj na slávnom Santiaga Bernabéua. Realu Madrid tam dokonca strelil aj jeden gól.

Práve jeho výkony v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži ho dostali do povedomia viacerých futbalových tímov. Spomínali sa napríklad kluby zo španielskej La Ligy, anglickej Premier League a Ruska.

Zimnú prípravu však začal v jeho aktuálnom klube a k budúcnosti 21-násobného slovenského reprezentanta sa vyjadril aj tréner Plzne: “Nemám informácie, aby niekam odchádzal. Teší má, že je v kádri, keďže na jeseň odvádzal fantastickú prácu. Čo bude ďalej, o tom nechcem špekulovať,” prehlásil pre Sport.cz Pavel Vrba.

Nateraz to teda vyzerá, že sa Slovák rozhodol pokračovať v českom klube. Do leta sa však môže všetko zmeniť a veľa bude záležať aj od jeho výkonov v druhej časti sezóny. Zmluva mu každopádne platí do júna 2021.

Zdroj: Sport.czFoto: Twitter