Je to VONKU: Solskjær na ROVINU, čo mu pomohlo stať sa trénerom!

Ole Gunnar Solskjær je hráčskou legendou Manchestru United. V tejto sezóne sa však stal aj hlavným trénerom tohto slávneho celku, keď prebral taktovku po Josém Mourinhovi. Najnovšie však prekvapil, keď prezradil ako sa naučil viacero manažérskych schopností. 

45-ročný lodivod prezradil, že mu pri jeho práci veľmi pomohla počítačová hra Football Manager: “Je to výborná hra. Počas svojej kariéry som ju hrával často. Veľa som sa vďaka nej naučil o futbale, hráčoch a mladých talentoch.” 

“Je úplne podobná tomu, čo sa deje v reálnom živote, pokiaľ ide o rozhodovanie sa o tom, kto je dobrý futbalista. Spomínam, že som počas nej rozmýšľal nad veľa vecami, nad ktorými musím rozmýšľať aj teraz. Chceš dať šancu mladým a talentovaným hráčom a sledovať ako sa vyvíjajú,” vysvetlil bývalý nórsky futbalista.

Ako ďalej uviedol, aj veľa súčasných hráčov sa venuje počítačovým hrám a to nie len Football Manager, ale aj FIFE. Vidí v tom pozitívum hlavne v tom, že im to má pomáhať lepšie chápať futbalu samotnému. Ako je to u vás? Hráte niektorú z týchto hier?

Zdroj: Planetfootball.com | Foto: Twitter