Jeho posledný gól: IBRAHIMOVIČ ním prekonal ďalší rekord!

V troch po sebe idúcich zápasoch sa klubu AC Miláno nepodarilo vyhrať. Zmeniť to chceli na ihrisku Udinesse Calcio. V základnej zostave hostí nastúpil prvýkrát od januára minulého roku aj Zlatan Ibrahimovič. V zápase na pôde Udinesse odohral 76 minút ako kapitán. 

Stretnutie sa pre hráčov z Milána nezačalo veľmi dobre. Už v 9 minúte Pereyra otvoril gólový účet svojho klubu. Udinese až do nadstaveného času v prvom polčase viedlo 1:0. Po spornom kontakte v pokutovom území rozhodca odpískal penaltu. Loptu na biely bod si postavil postavil švédsky útočník no nepodarilo sa mu skórovať.

Avšak rozhodca dal penaltu zopakovať, po skoršiom pohybe brankára. To sa nepáčilo trénerovi domácich a po kritike bol “odmenený” červenou kartou. Zlatan si opäť vzal loptu a tentokrát sa nemýlil a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

Do polčasu sa domácim podarilo opäť skórovať a pod sprchy šli s vedením 2:1. V 70. minúte skórovali ešte raz a tým spečatili triumf 3:1.  Po zápase sa všetko sústreďovalo na Zlatana Ibrahimoviča. Ten svojím gólom spôsobil ošiaľ v Taliansku. Vo veku 41 rokov a 166 dní prekonal Alessandra Costacurta o viac ako 100 dní. Costacurta hral rovnako ako švédsky hráč v AC Miláno.

POSLEDNÝ GÓL IBRAHIMOVIČA

Zdroj: Opta Joe | Foto | Video: YouTube