José Mourinho narovinu: Toto je reálna trhová cena Philippeho Coutinha!

Viac ako polovicu prestupového obdobia sme boli svedkami barcelonskej poľovačky na Philippeho Coutinha z Liverpoolu. Kataláncom sa hráča napokon kúpiť nepodarilo, hoci anglickému klubu mali predložiť niekoľko lukratívnych ponúk.

Barcelona začala vyjednávať sumou približne 80 miliónov eur, pričom Liverpoolu mali za služby 25-ročného Brazílčana neskôr ponúkať aj 150 miliónov eur. V posledné dni prestupového obdobia sa dokonca objavili informácie, že Klopp a spol. odmietli rovných 200 miliónov! Hoci Barcelona vedeniu “The Reds” núkala obrovské peniaze, verdikt znel jasne – hráč nie je na predaj.

K celej situácii sa vyjadril aj kontroverzný portugalský kouč, ktorý bol ešte donedávna držiteľom rekordu za najdrahší prestup, keď za Paula Pogbu dal 105 miliónov eur. “Myslím, že sme boli veľmi rozumní,” povedal o prestupe Pogbu Mourinho pre denník The Times a ďalej pokračoval: “Mysleli sme si, že sa môže stať niečo, čo zmení trh navždy. Zvyčajne je posledná časť trhu tá najlacnejšia, avšak v tejto sezóne po prestupe Neymara sa všetko zmenilo a zhoršilo z hľadiska cien.”

“Myslím, že Lukaku by 31. augusta stál 150 miliónov libier (164 mil. €). Matić by stál 60 alebo 70 miliónov libier (66 až 76 mil. €). Neymar všetko zmenil,” povedal Mourinho na margo prestupov, ktoré realizoval toto leto. Tie ho vyšli 84,7 milióna € za Lukakua a 44,7 milióna za Matića. Obidva prestupy však boli realizované ešte pred prestupom Neymara do PSG.

José Mourinho sa vyjadril aj k prestupovej cene za Coutinha: “Ak by bol najdrahším prestupom histórie stále prestup Pogbu, myslím si, že Philippe Coutinho by do Barcelony šiel za 101 miliónov libier (cca 110,5 mil. €).” Ak by sme teda do úvahy nebrali výkupnú klazulu Neymara a jeho prestup do PSG, suma, ktorú odhadol kouč Manchestru United by z Coutinha spravila najdrahšieho hráča sveta. Odhliadnuc od prestupu Neymara, myslíte si, že Philippe Coutinho je hoden 110 miliónov eur?

Zdroj: Thetimes.co.uk | Foto: Twitter