José Mourinho sa vyjadril k prestupu Neymara: Narovinu povedal absolútnu pravdu!

Kontroverzný tréner José Mourinho nepatrí k manažérom, ktorý by sa báli vyhodiť za hráča obrovské peniaze. Dokazoval to nákupmi počas pôsobenia v Reale Madrid, Chelsea a ešte vo väčšej miere utráca ako kouč Manchestru United.

Veď minulý rok do jeho mužstva prišiel Paul Pogba za 105 miliónov €, ktorý je ešte stále najdrahším hráčom sveta. Čoskoro však s najväčšou pravdepodobnosťou Pogbu na druhé miesto odsunie mega prestup Neymara, ktorého transfer z Barcelony do PSG bude stáť minimálne 2x viac. K samotnému najväčšiemu prestupu histórie sa vyjadril aj portugalský Special One: “Keď sme zaplatili čiastku za Paula Pogbu, povedal som, že nie je drahý. A rovnako si nemyslím ani, že Neymar za 200 miliónov je drahý.”

Problém v sume 222 miliónov € za Neymara je však podľa Mourinha niekde inde: “Problémom nie je Neymar, problémom sú následky Neymarovho prestupu. Teraz uvidíme oveľa viac hráčov za 80 či 60 miliónov libier. Sumy za prestupujúcich hráčov budú nafúknuté, aj keď nemajú kvalitu, ktorá by cenám zodpovedala.” Podľa trénera “Červených diablov” tak čiastka za brazílske ofenzívne eso ešte viac naruší prestupový trh a sumy za hráčov sa opätovne a neúmerne zvýšia. Na týchto slovách Josého Mourinha je poriadny kus pravdy, čo poviete?

José Mourinho a 105-miliónový Paul Pogba

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter