Juraj Kucka sa vracia: Slovák je blízko k návratu do Serie A!

Pred začiatkom zimného prestupového obdobia sa špekulovalo o prestupe viacerých slovenských futbalistov. Medzi nimi figurovalo aj meno Juraja Kucku, ktorý by sa mal za pár hodín oficiálne vrátiť do Talianska.

63-násobný slovenský reprezentant pôsobil od leta 2017 v tureckom klube Trabzonspor, kde prestúpil z AC Milána za 5 miliónov eur. V Serie A však pôsobil ešte vo farbách FC Janov a to od januára 2011. S tamojšou ligou má teda bohaté skúsenosti a možno práve to mu dalo možnosť, že by tam mal čoskoro nazrieť opäť.

Podľa Sky Sport Italia by sa mal totiž 31-ročný stredopoliar stať hráčom Parma Calcio 1913. Klub, ktorý aktuálne pôsobí na 12.mieste talianskej najvyššej futbalovej súťaže by mal príchod skúseného záložníka ohlásiť už v priebehu nasledujúcich pár hodín.

Podľa talianskeho webového portálu Football-italia.net by mal Slovák podpísať zmluvu do júna 2022. Záujem u služby Juraja Kucku sa spomínal aj zo strany tureckého Fenerbahce SK, kde pôsobí aj náš Martin Škrtel a tak sa bude musieť taliansky celok poponáhľať.

Juraj Kucka

Zdroj: Football-italia.net | Foto: Twitter