Juventus našiel dlhodobú náhradu za Gigiho Buffona: Podpis zmluvy na spadnutie!

Gianluigi Buffon zrejme po tejto sezóne ukončí profesionálnu kariéru a Juventus tak bude potrebovať medzi troma žrďami novú oporu. V médiách sa najčastejšie spomínalo meno Gigiho Donnarummu z AC Milána, no ten napokon predsa len podpísal zmluvu s “Rossoneri”.

Okrem 18-ročného talentovaného reprezentačného brankára sa však spomínalo aj iné meno. Objektom záujmu “Starej dámy” a náhradou za legendárneho Buffona má byť poľský gólman Wojciech Szczesny.

Szczesny naposledy pôsobil v konkurenčnom AS Rím, kde si počas dvojročného hosťovania spravil výborné meno. Jeho kvalitné výkony neunikli Juventusu, ktorý má s kmeňovým hráčom Arsenalu podpísať kontrakt na 4 milióny € ročne. Szczesnemu končí v londýnskom klube budúci rok zmluva a aj preto bude Arsenalu podľa webu ESPNFC.com stačiť za prestup len 9 miliónov €.

27-ročný Poliak má v nasledujúcom týždni absolvovať lekársku prehliadku a následne s Juventusom podpísať zmluvu. Počas nadchádzajúcej sezóny by mal ešte v bráne kryť chrbát Buffonovi a o rok by už mal byť plnohodnotnou jednotkou v bráne “Starej dámy”. Obidva tímy, Juventus i Arsenal, už údajne s transferom gólmana súhlasili.

Wojciech Szczesny

Zdroj: Espnfc.com, Calciomercato.com | Foto: YouTube.com