Juventus získal zvláštnu posilu: Keď uvidíte, zrejme nepochopíte!

Juventus ako tradičný gigant talianskej i európske scény tradične získava ako posily buď mladé talenty alebo skúsené zvučné mená. To pochopiteľne dáva logiku. Naopak, podľa mnohých ju postráda najnovšia akvizícia turínskeho giganta.

Jeden z najúspešnejších klubov 21. storočia, ktorý sa už čoskoro pokúsi o prakticky nemožné, totižto tentokrát nezískal posilu pre svoj A-tím, ale pre Juventus U23, ktorý pôsobí v jednej z troch tretích talianskych líg. To by bolo pochopiteľne ako-tak v poriadku, ak by sa jednalo o nejaký talent.

Novou akvizíciou B-tímu však bude už 32-ročný Andrea Brighenti. Odchovanec Virtusu Verony pritom behom kariéry zásadne pôsobil len v nižších domácich súťažiach, najčastejšie na tretej úrovni ligových súťaží. Naposledy pôsobil v AC Monza, ktorá dokonca sa aj vďaka jeho ôsmym gólom vrátila po dlhých 19 rokoch do Serie B. Brighenti sa napriek tomu rozhodol prikývnuť na ponuku rezervy Juventusu a opäť hrať totožnú ligu (teda Serie C v skupine A, ktorú Monza vyhrala). Jeho prestupová čiastka sa mala pohybovať okolo 250 tisíc eur. Pre médiá sa vedenie Juventusu vyjadrilo, že autor 138 gólov v nižších talianskych ligách má mladým hráčom pomôcť svojimi skúsenosťami pobiť sa o historický postup do Serie B. V ostatných dvoch sezónach sa turínska U23 umiestnila na 12. a 10. mieste, no v predošlej sezóne napríklad vyhrala pohár Serie C, do ktorého sa zapojili všetky kluby hrajúce v troch tretích talianskych ligách.

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter