Kaká menoval tím snov: Nečakane vynechal dve legendy!

Čoskoro 38-ročný Kaká je už bývalý brazílsky futbalista. Známy bol predovšetkým svojou čistou hrou, ktorú preferoval. Počas kariéry sa radoval napríklad aj z titulu pre majstra sveta (2002) alebo z ocenenia Ballon d´Or (2007). Najslávnejšie roky kariéry strávil v AC Miláne a v roku 2009 sa doslova na pár dní stal po prestupe do Realu Madrid najdrahším hráčom histórie.

Pred pár dňami sa rozhodol zverejniť svoj “tím snov”, do ktorého sa rozhodol zaradiť len hráčov, ktorí sú takpovediac jeho súčasníci, a teda hviezdy 21. storočia. Na nominácií je jednoznačne cítiť náklonnosť k AC Milánu, keďže vo výbere je hneď päť jeho niekdajších spoluhráčov z tohto celku. Medzi nimi je zrejme najväčším prekvapením výber brankára. Dida bol však nielen jeho dlhoročný spoluhráč z klubu, ale aj z reprezentácie. Asi preto dostal prednosť prednosť pred Casillasom či Buffonom.

Istým prekvapením je nezaradenie seba do zostavy, keďže zvyčajne to pri podobných tvorbách ideálnej zostavy futbalisti robia. No tým najväčším je nepochybne vynechanie Lionela Messiho.

Foto: Twitter