Kam to dotiahne? Toto je Slovák hrajúci za Manchester United!

0
1

V minulosti nielen zo Slovenska odchádzali do zahraničia skôr vyzretí hráči, v súčasnosti agenti lovia často už chlapcov vo veku okolo 15 rokov, a tí následne vyrastajú v akadémiách popredných klubov. Jedným z nich je aj mladý Slovák, ktorý už tretím rokom pôsobí v slávnom Manchestri United.

Jeho meno je Martin Šviderský a na Old Trafford zamieril ešte v apríli 2018, a teda ako 15-ročný. Medzičasom už dospelý mladík, ktorý v žiackych kategóriách hrával za Tatran Prešov, oblieka predovšetkým dres v kategórii U18, no vyskúšal si aj Premier League 2 (v drese tímu Man Utd U23).

V aktuálnej sezóne sa radil od úvodu medzi opory U18, ktorá aktuálne vedie svoju 13-člennú ligu, ktorej víťaz sa na konci sezóny stretne s víťazom “skupiny B” o majstra Anglicka v kategórii U18. Z doterajších 18 kôl naskočil do 15 duelov a väčšinou odohral celú minutáž, a to buď na poste defenzívneho záložníka alebo aj krajného obrancu. Medzitým (a najmä v poslednom čase) sa udomácňuje v spomínanej Premier League 2, v ktorej hrá Manchester United o medailové priečky.

Verme, že v nasledovnej sezóne sa už zaradí medzi stabilných členov U23 a dostane šancu nazrieť napríklad aj do A-tímu, hoci len na lavičku v niektorom z pohárových stretnutí.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarkt.com | Foto: Twitter