Kanadský odborník: Bude Nemec kráľom draftu medzi obrancami?

Kanadský hokejový odborník Gord Miller pre denník Šport povedal toho viac o Jurajovi Slafkovskom, no reč padla, pochopiteľne, aj na našu ďalšiu obrovskú nádej, a síce, Šimona Nemca, 18-ročného hokejistu Nitry.

„Zaujímavý obranca-pravák a tí nerastú na stromoch. Vyzerá, že nemá žiadny strach. Neustupuje, nebojí sa vystúpiť. Bude potrebovať čas, obrancovia ho musia mať viac. Ale v drafte bude určite v top desať,” zneli jeho slová na adresu nášho talentu.

Ten bude bojovať o post jednotky medzi obrancami zrejme s českou nádejou. David Jiříček je už druhou sezónou stálicou extraligovej Plzne, hoci v aktuálnom ročníku ho postihli zranenia, pre ktoré vynechal dvojciferný počet duelov. Rovnako ako Nemec, aj on je súčasťou reprezentácie na šampionáte.

„Ťažko povedať. Dávid Jiříček je zrejme viac pripravený na NHL ako Šimon Nemec. Ale opäť, snažíte sa (ako skaut) predpovedať, kto bude lepší a dominantnejší v NHL o päť rokov,” odpovedal Miller na dotaz, či si myslí, že bude vyššie umiestnený náš alebo český obranca. U oboch je ale dôležité, že hrajú pravidelne medzi mužmi.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Nemec (@simonnemec17)

Zdroj: Šport | Foto: Twitter/Kraken Canada