Kane opäť zachránil Spurs: O tomto góle sa bude hovoriť!

Futbalisti Tottenhamu dokázali v zápase 8. kola Premier League zvíťaziť na pôde nováčika z West Bromwich najtesnejším možným spôsobom, pričom v 88. minúte spasil tím Josého Mourinha jeho najväčší klenot – Harry Kane. Tento gól možno nebol až tak výnimočný, no rozprávať sa o ňom minimálne v Anglicku určite bude.

Nebol to práve ideálny výkon, v prvom polčase Spurs nevystrelili na bránu, a to ani napriek tomu, že po prvýkrát sa od úvodného hvizdu na trávniku spoločne predstavilo ofenzívne trio Son-Kane-Bale. Ako bolo spomenuté, k rozhodnutiu prišlo až v samotnom závere. Čo však tento gól znamenal?

Prvou vecou, čo si každý všimol, je poskočenie Tottenhamu do čela tabuľky. Síce možno len na pár hodín, no predsa. Okrem toho bol avšak tento presný zásah pre Harryho Kanea už 201. gólom v drese Tottenhamu v 301. stretnutí, a teda načal tretiu stovku gólov a štvrtú stovku štartov. Zároveň to bol preňho gól s poradovým číslom 150 v Premier League, čo sa mu podarilo ako jubilejnému desiatemu futbalistovi. Dorovnal tak nástrel niekdajšej anglickej ikony Michaela Owena (ten však na to potreboval o 108 zápasov viac).

Len dodajme, že najbližšou métou pre “Hurikána” bude ďalšia niekdajšia veľká osobnosť Tottenhamu – Jermain Defoe, na ktorého stráca v túto chvíľu dvanásť presných zásahov.

Gól Harryho Kanea proti WBA:

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto|Video: Twitter