KANONIER MATTHEWS ŠOKOVAL NHL: JEHO POČIN VZBUDIL POZORNOSŤ!

V sezóne 2021-22 sa stal americký útočník Auston Matthews najlepším strelcom NHL, pričom sa stal po desiatich rokoch prvým hokejistom so 60+ gólmi v jednej sezóne. Strelil ich presne 60.

V aktuálnom ročníku na túto métu nedosiahne, keďže desať zápasov pred koncom základnej časti pre “jeho” Toronto je “len” na 36 presnćyh zásahoch. Posledné dva pridal na ľade Caroliny pri prehre 5:3.

Viac ako tie dva góly ale zaujal jeho strelecký potenciál. 25-ročný útočník totižto vyslal do priestoru medzi tromi žrďami, ktorý hájil talentovaný Pyotr Kochetkov, až pätnásť striel. To je štvrtý najlepší výkon histórie NHL, pričom niečo také nedokázal nikto od 10. novembra 2015, keď rovnaký počet pokusov vyslal na bránu súpera Ovečkin.

Rekordérom v tomto ohľade je obranca Ray Bourque s 19 strelami, ktoré vyslal ešte 21. marca 1991. O druhé miesto sa delí Rod Gilbert so svojim počin z 24. februára 1968 s našim Mariánom Hossom. Ten mal strelecké chúťky pretavené do šestnástich striel na bránu 1. novembra 2006 ako hráč klubu Atlanta Thrashers.

Zdroj | Foto: Twitter