Kanonier Škrtel: V 8. lige má takúto skvelú štatistiku!

Martin Škrtel je jedným z najslávnejších slovenských futbalistov v ére samostatnosti. Dlhé roky obliekal dres Liverpoolu FC, kde mal povesť nekompromisného, tvrdého a obavaného stopéra. K lídrom patril celé roky aj v reprezentačnom drese.

Ešte v sezóne 2021-22 hral za trnavský Spartak, kde, ak nebol zranený, bol zrejme najlepším stopérom. A zároveň azda aj najlepším stredným obrancom v celej súťaži. No vek a zranenia ho donútili ukončiť aktívnu kariéru.

To ale neznamená, že “rekreačne” si nezahrá. Dokonca dodržal sľub z mladosti a posilnil klub TJ Hajskala Ráztočno, účastníka VIII. ligy “A”, teda najnižšej súťaže v Oblastnom zväze Prievidza. Samozrejme, v takejto súťaži hráči nemajú práve vysokú úroveň, veď všetci, ktorí sem-tam idete pozrieť na dedinskú ligu, prípadne ju hráte, to poznáte sami.

A ako sa mu darí? Určite ste zachytili, že sa hneď v úvodnom dueli aj gólovo presadil. No, aktuálne má súťaž za sebou 7 kôl, Ráztočno má bilanciu 5-1-0 a skóre 24:7, keďže raz malo voľno. Škrtel má na konte 6 gólov. Nastúpil do štyroch duelov a vždy skóroval. Dvakrát strelil dva góly, dvakrát po jednom. Odohral dva celé zápasy, raz odchádzal z ihriska v 76. a raz v 73. minúte. Na jeden gól tak potrebuje menej ako 60 minút. Solídne, nemyslíte?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený FK HAJSKALA (@fk_hajskala_raztocno)

Zdroj: Futbalnet | Foto: Instagram/Martin37skrtel