Karta sa obracia: SLOVAN takmer určite so skupinovou fázou!

Futbalisti Slovanu nestačili v 2. predkole Ligy Majstrov na silný švajčiarsky klub Young Boys Bern, hoci v odvete siahali po senzácii. Prehrávali už 3:0, no napokon skončil duel 3:2, čo znamenalo, že len o gól nášmu šampiónovi ušlo predĺženie. Realitou je tak “prepadnutie” sa do 3. predkola Európskej ligy.

Možno ste ale postrehli, kto bude súperom bratislavského celku, ktorý si v žiadnom prípade neurobil hanbu, ani proti papierovo veľmi kvalitnému súperovi s ambíciou zahrať si skupinovú fázu Ligy Majstrov. Bude ním gibraltársky majster Lincoln Red Imps, a teda klub, ktorý disponuje aj nie celkom profesionálnymi hráčmi.

Na rozdiel od predošlého predkola, kde dostal Slovan asi najťažšieho súpera, 5. a 12. augusta si zahrá proti azda najslabšiemu možnému tímu. Najcennejšími hráčmi Lincolnu sú dvaja 200-tisícoví futbalisti, a síce už 35-ročný obranca Scott Wiseman (dlhoročný hráč druhej či tretej anglickej ligy) a 27-ročný argentínsky krídelník Brian Gómez. Celkovo majú hráči tohto celku hodnotu pod úrovňou ktoréhokoľvek účastníka Fortuna ligy.

V prípade očakávaného postupu si zahrá Slovan vo 4. predkole určite proti oveľa kvalitnejšiemu súperovi, ktorých menoslov je teraz ešte veľmi široký. Ale faktom ostáva, že ak vo 4. predkole neuspeje, má istotu skupinovej fázy Konferenčnej ligy. A len dodáme, že ak by aj Slovan senzačne s Gibraltárcami vypadol, ocitne sa vo 4. predkole novovzniknutej Konferenčnej ligy, kde si môže proti niekomu napraviť reputáciu.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter