Keď futbalového trénera trafí papierové lietadielko alebo rozdiel medzi futbalom a hokejom!

Mnoho športových fanúšikov zvykne porovnávať futbal a hokej. Pri rôznych “krčmových” debatách sa občas diskutuje na tému tvrdosť a simulovanie. V nedávnom zápase francúzskej futbalovej ligy sa vyskytol jeden moment, ktorý azda dokonale vystihol situáciu v súčasnom futbale.

Zatiaľ čo hokej sa vo svete berie ako šport pre tvrdých chlapov, futbal je čoraz častejšie vnímaný ako šport, v ktorom sa simuluje. Bohužiaľ, v poslednej dobe sme neraz svedkami situácie, keď dospelý 90-kilový muž padne na zem s bolestivou grimasou aj po letmom či žiadnom dotyku.

Aj v zápase francúzskej Ligue 1 medzi Rennes a FC Toulouse mohli diváci vidieť vskutku komický moment. Stretnutie sa pomaly blížilo ku koncu a trénera hostí z Toulouse Pascala Dupraza zasiahlo do hlavy papierové lietadielko. Po chvíli váhania si uvedomil, že ho trafil predmet z tribúny a okamžite začal s divadlom, ako by ho zasiahla delová guľa.

Vyzerá to tak, že vo futbale začali simulovať už aj tréneri a tak má tento šport veľmi blízko k tomu, aby dosiahol morálne dno. Preto treba simulovanie trestať a spraviť s ním rázny koniec. Tým nechceme hádzať všetkých futbalistov do jedného vreca, ale skôr vyzdvihnúť fakt, že v hokeji také niečo vidíme len zriedka. Stačí si pozrieť moment zo zápasu zámorskej NHL, keď trénera Washingtonu Capitals Barryho Trotza zasiahol do hlavy puk. Barry skončil s krvavou ranou, no tváril sa akoby nič a trénoval ďalej. Tieto dva momenty tak akoby dokonale vystihovali momentálny rozdiel medzi hokejom a futbalom.

Simulovanie futbalového trénera Pascala Dupraza

https://www.youtube.com/watch?v=ldg_DZLorkA

Zásah pukom do hlavy Barryho Trotza

Zdroj|Foto: YouTube