Keď mal 15 rokov, LFC zaňho zaplatilo milión libier: Kde je nádejný brankár dnes?

Brankári zvyčajne nie sú takí drahí ako napríklad útočníci. A vo veku 15 rokov zvyčajne hráči prestupujú zadarmo, prípadne za nejakú symbolickú sumu. To však nie je prípad dnes už 28-ročného chlapíka s tureckými koreňmi.

Keď mal 15 rokov a 3 mesiace, Yusuf Mersin prestúpil z akadémie Millwallu do akadémiu Liverpoolu FC. V tom čase bol jasnou jednotkou v seniorskom tíme Pepe Reina a možno si kompetentní od neskoršieho mládežníckeho reprezentanta Turecka sľubovali, že Španiela raz nahradí.

Tento milión libier (v tom čase 1,18 mil. €) bol však vynaložený rovnako zbytočne, ako ďalšie náklady na jeho rozvoj. Časom sa ukázalo, že zďaleka taký potenciál nemá, prípadne, že ho nedokáže naplniť.

Šancu síce dostal ešte aj ako 20-ročný v sezóne 2013-14 v Premier League U21, no následne už len chodil po hosťovaniach, či už do Turecka alebo napríklad do 4. anglickej ligy do Crawley Town, kam napokon aj zadarmo prestúpil.

Ani tam sa však neuchytil a aktuálne mu končí 2-ročný kontrakt v divíznom klube Maidstone United, kde bol ako náhradný brankár pri postupe do National League (5. ligy) a v tejto sezóne v nej odchytal 20 zápasov a inkasoval 54 gólov. Tento klub z posledného miesta zase zostúpil do National League South (jednej zo 6. líg).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kaleci Merkezi (@kalecimerkezi)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram