Kedy naskočí Nemec do diania v NHL? Expert vyjadril svoj názor!

Obrancov pravákov, a hlavne, kvalitných, nie je veľa. Ako bolo povedané výstižne pred draftom, “nerastú na stromoch”. Aj preto Tony Ferrari z magazínu The Hockey News považuje Šimona Nemca za jedného zo základných pilierov New Jersey Devils v budúcnosti.

O tom, že v NHL odohrá veľa zápasov, nepochybuje. „Draftovanie Nemca dáva zmysel z viacerých pohľadov, Devils potrebovali do budúcna obrancu praváka. Talentovaného a pohyblivého Slováka považovali za najlepšieho obrancu na drafte, a preto si ho vybrali z druhého miesta.“

„Nebudú ho hneď tlačiť do NHL, keďže na pravej strane majú momentálne dosť kvality. Zdá sa, že ho plánujú poslať na začiatok sezóny do AHL, aby sa tam prispôsobil zámorskému štýlu hokeja,“ predpokladá Ferrari. Avšak dá sa vraj očakávať, že už v sezóne 2022-23 by si nejaký ten štart mohol pripísať. Dôležité bude aj to, ako sa mu bude dariť v AHL, príp. čo predvedie v kempe.

Najviac zápasov spomedzi slovenských obrancov odohral v NHL Zdeno Chára. Slovenský obor je s 1680 duelmi v základnej časti dokonca úplným rekordérom. Debutoval krátko pred dovŕšením 20. narodenín. Ďalšími našimi obrancami sú Ľubomír Višňovský (883), Andrej Sekera (842), Róbert Švehla (655) a Andrej Meszáros (645). Aspoň raz sa v NHL predstavilo 26 našich obrancov.

→ HLASUJTE ZA VÁŠE OBĽÚBENÉ SLOVENSKÉ HOKEJOVÉ KLUBY

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Šimon Nemec (@simonnemec17)

Zdroj: Šport.sk, Quanthockey | Foto: Instagram/Simonnemec17