Klopp otvorene: „Medzi nimi sa rozhodne o víťazovi Ligy Majstrov!“

Nemecký manažér Jurgen Klopp doviedol po neskutočnej jazde vrámci Premier League Liverpool po 30-ročnom čakaní k domácemu titulu, zatiaľ čo v Lige Majstrov sa nečakane porúčal v osemfinále, keď sa napriek nádejne rozbehnutej odvete napokon jeho zverenci museli skloniť pred Atléticom Madrid.

Liverpool tak nenadviaže na minulosezónny triumf, keď vo finále zdolal Tottenham. Ten v hre taktiež nie je, no ostáva ešte dvanásť celkov, ktoré majú šancu premeniť sen o trofeji v realitu. Štyri osemfinálové dvojzápasy sa totižto už stihli dohrať, zatiaľ čo na štyri augustové odvety sa ešte čaká.

„Pre mňa sú medzi zostávajúcimi celkami dvaja favoriti na triumf. Bayern hrá po príchode Flicka na lavičku neuveriteľne, zatiaľ čo Manchester City si dokáže v každom dueli vytvoriť také ohromné množstvo príležitostí, že je len ťažko hrateľný,“ povedal Klopp, čím deklaroval svojich favoritov. Medzi nimi teda nie sú španielski giganti, Ronaldov Juventus ani bohaté PSG.

Oba menované celky však ešte nemajú ani istotu štvrťfinále, hoci sú blízko. Bayern vyhral na pôde Chelsea vysoko 0:3, Cizizens vďaka krátkemu výpadku Realu dokázali otočiť duel v Madride na konečných 1:2. Zatiaľ, čo anglický klub na svoj premiérový titul v LM (alebo aspoň finále) stále čaká, nemecký gigant bol v histórii vo finále už desaťkrát, z čoho päťkrát triumfoval (1974, 1975, 1976, 2001 a 2013).

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter