Klopp s nevídanou požiadavkou na zverencov: Toto je predsa Anfield!

Priaznivcom Liverpoolu iste nepadla celosvetová pandémia vhod. Ich miláčikovia neohrozene kráčali za titulom v Premier League, keď sa zrazu musela liga prerušiť. Dokonca hrozilo, že bude ukončená a titul nezíska nik. No našťastie futbal dostal v Anglicku zelenú a od 17.6 sa môže liga reštartovať.

Miernou nevýhodou “The Reds” je, že zápasy sa budú hrávať bez prítomnosti divákov na štadióne. Fanúšikovia LFC vedeli vždy vytvoriť neuveriteľnú atmosféru, ktorou hnali hráčov za víťazstvami. Tréner Liverpoolu, Jürgen Klopp však prišiel s nápadom, ako sa vyrovnať so stratou fanúšikov na štadióne.

“Áno, samozrejme, bude to iné. Musíte si na to zvyknúť, ale po troch zápasoch už som s tým v pohode. Už predtým som si myslel, aj keď som s tým nemal veľa skúsenosti, že to bude nepríjemné, ale my sami si musíme vytvoriť vlastnú atmosféru v zápasoch,” povedal 52-ročný rodák zo Stuttgartu.

“Musíme byť živí a samozrejme rušní, aby nás bolo počiť. Musíme byť pozitívny aj napriek tomu, čo sa deje, len takto môžete vytvoriť skvelú atmosféru a to je to, čo musíme urobiť správne. Okrem iného, toto je Anfield!” dodal. Uvidíme, či to bude horlivé povzbudzovanie z lavičky a takisto aj na ihrisku medzi hráčmi, no môžeme sa tešiť tiež na výlevy energického trénera, ktoré v prázdnych arénach určite bude dobre počuť.

Zdroj: FourFourTwo.com | Foto: Twitter