Koľko zarábajú hviezdy TIPOS Extraligy? Nečudo, že … !

V NHL či ďalších popredných amerických súťažiach, rovnako ako v TOP európskych futbalových ligách je jednoduché zistiť, koľko hráči zarábajú. V prípade slovenských klubov a finančných pomeroch v nich je to ale iná pesnička.

Koľko zarábajú TOP hráči v našej elitnej hokejovej súťaži? Ak je pravda to, čo odmietol pre denník Pravda komentovať športový manažér michalovského klubu Marek Mašlonka, tak nečudo, že len ťažko u nás väčšie mená dlhodobo udržať.

Redaktor denníku Pravda dal manažérovi nasledovnú otázku: „Podľa zákulisných informácií by sa mal stať Kaspars Daugaviņš s platom 120-tisíc eur na sezónu najdrahším hráčom ligy. Môžete to potvrdiť?“ Odpoveď bola strohá: „Bez komentára.“

Z toho teda vyplýva, že mesačne žiaden hráč našej ligy nezarobí viac ako 10 tisíc eur a drvivá väčšina zrejme bude prinajlepšom na polovičnej či dvojtretinovej čiastke.

To sú sumy, ktoré sú v porovnaní so susedným Českom oveľa nižšie. Tam majú údajne poprední hokejisti v kluboch ako Sparta Praha, Dynamo Pardubice či Oceláři Třinec ročne kľudne cez 300 tisíc eur. Aj preto sa nedá čudovať, že do českej ligy smerujú toľkí Slováci, o ktorých sme písali.

Prestupová bomba: Lotyšský bronzový kapitán podpísal v Extralige!

Slovenská armáda: České kluby majú na súpiske 37 Slovákov!

Zdroj: Pravda | Foto: Twitter