KOMENTÁR: Demolácia Realu Madrid. Aké chyby urobil Carlo Ancelotti?

Svoj rekordný 191. duel v Lige majstrov si rozhodne neužil. Dalo by sa skôr povedať, že veľa horších duelov neodtrénoval v celej svojej úspešnej dlhočiznej kariére. Ale aj Carlo Ancelotti je “len človek” a robí chyby.

KOMENTÁR | To bola ale jazda domáceho Manchestru City. Nech už ste fandili v tomto zápase komukoľvek a nech ste fanúšikom akéhokoľvek klubu, musíte pred spanilou jazdou anglického veľkoklubu vzdať hold.

Bezbranný hviezdnymi menami nabitý Real Madrid tentokrát nabral aký taký náznak iniciatívy sotva na pár minút v druhom dejstve, inak previedol pomerne nedôstojný výkon a nebyť výborného brankára Courtoisa, zrejme by sme sa dočkali historického debaklu.

Čia to bola vina? No, v prvom rade nutno povedať, že práve Carlo Ancelotti nedokázal svoj tím tentokrát pripraviť na peklo, ktoré ho čaká. Miestami až zúfalo priepastný rozdiel ale navzdory uznaniu neskutočnej kvality Citizens však mohol taliansky stratég do istej miery, ak nie úplne, zmazať.

Ktoré veľké chyby Ancelotti učinil?

1Postavenie Camavingu na post ľavého obrancu

Áno, mladý Francúz sa na tomto poste viackrát prezentoval dobrými výkonmi, no toto bol zápas, kde sa mal postaviť na post ľavého obrancu David Alaba, ktorý na ňom hrával celé roky a má podstatne viac skúseností než nádejný Camavinga.

Back