KOMENTÁR: Príčiny ZLYHANIA Realu Madrid v aktuálnej sezóne!

Real Madrid aktuálne zažíva jeden z najhorších ročníkov za posledné roky. Po troch víťazstvách v Lige majstrov za sebou, prišiel tvrdý pád na samotné dno. Čo môže stáť za týmito problémami? Skúsme na to ísť pekne po poriadku, keďže v takýchto prípadoch to býva súhra viacerých problémov, ktoré sa nakopili. V tomto článku vám prinášame subjektívny pohľad jedného z redaktorov spracovaný na základe dostupných informácii. 

Odchod Cristiana Ronalda

Niekoľko desiatok gólov každú jednu sezónu sa nenahradí len mihnutím čarovného prútika. Možno by to aj išlo, ak by vedenie prinieslo naozajstnú náhradu za spomínaného top kanoniera. Tá však neprišla a trápenie Realu Madrid v koncovke je zreteľné. CR7 bol často hráčom, ktorý vedel zabrať práve vtedy, keď to mužstvo najviac potrebovalo.

Dvojité zlyhanie vedenia

Tento bod ide ruka v ruke s tým predošlým. Vedenie v tomto smere zlyhalo na plnej čiare. Aj keď nevidíme do detailov, letný príchod strelca svetového formátu mal byť po odchode portugalskej sedmičky povinnosťou. Pri všetkej úcte k Marianovi, ten zatiaľ toto kritérium ani zďaleka nespĺňa.

Prečo však dvojité zlyhanie? To druhé prišlo totiž v zime. Už po prvej polovici sezóny bolo jasné, že Real Madrid urgentne potrebuje vyzretého útočníka. Napriek problémom v La Lige bol stále v hre Španielsky pohár a samozrejme aj Liga majstrov. Napriek tomu sa tak nestalo a Florentino Pérez nedokázal priviesť nikoho ani len na hosťovanie. Príchod Brahima Díaza je super, ale s vidinou budúcnosti a nie súčasnosti.

Forma hráčov

Odhliadnuc od absencie novej ofenzívnej posily, si musí väčšina hráčov “Bieleho baletu” priznať, že nepodáva také výkony, ako počas minulých ročníkov. Luka Modrić a najmä Toni Kroos sú len slabým odleskom toho, čo ich zdobilo v nedávnej minulosti. Hlavne prvý menovaný má už svoj vek a preto mohla na 33-ročného stredného záložníka doľahnúť aj únava. Dlhá sezóna v Madride a k tomu strieborná kampaň na MS v Rusku si s istotou vyžiadali svoju daň.

Od dobrých výkonov má však ďaleko aj Casemiro a viac by sa dalo čakať aj od Varana. Francúz však nehrá výslovne zle, avšak pri absencii Sergia Ramosa akoby nedokázal prevziať dirigovanie obrany do svojich vlastných rúk. Marcela zasa vytlačil zo základnej zostavy mladík Sergio Reguilón a tak sa mal dokonca rozhodnúť pre odchod.

Problém s Iscom

Problém s 26-ročným španielskym záložníkom sa ťahá už dlhodobejšie. Santiago Solari jeho služby využíva len minimálne a viackrát sa dokonca stalo že absentoval nie len v základnej zostave, ale aj na lavičke náhradníkov. Bez ohľadu na jeho formu ho možno s istotou označiť za jedného z najkreatívnejších hráčov súčasnosti a preto by si svoje miesto v zostave mohol zaslúžiť.

Isco

Absencia Sergia Ramosa

V tomto bode sa sústredíme konkrétne len na odvetný zápas osemfinále Ligy majstrov proti Ajaxu Amsterdam. Práve v ňom sa totiž ukázala dôležitosť kapitána “Bieleho baletu”. Aj keď je Španiel často vylučovaným a faulujúcim stopérom, vie si urobiť poriadok a vzbudiť u súpera dostatočný rešpekt. Útočníci holandského celku si pri jeho neúčasti dovoľovali v obrane “Los Blancos” naozaj veľa.

Samozrejme za súčasný neúspech úradujúceho šampióna Ligy majstrov môže ďaleko viac faktorov, do ktorých možno vidia len tí, čo sú v klube priamo zainteresovaní. Pokúsili sme sa však vypichnúť tie najdôležitejšie. Vedeli by ste nás doplniť?

Foto: Twitter