Kométa Polievka o svojej budúcnosti: „Na stole mám … !“

26-ročný Róbert Polievka je odchovancom Banskej Bystrice, no už v mladom veku ju opustil a skúšal šťastie v Podbrezovej, Žiline či Dunajskej Strede. Už ako 21-ročný sa ale do klubu vrátil a dodnes je “vojakom”.

Avšak zatiaľ, čo v roku 2018 sa do Bystrice vrátil ako do klubu, ktorý sa z 3. iigy vrátil na celoštátnu profesionálnu úroveň a v sezóne 2021-22 ako najlepší hráč II. ligy vystrieľal klubu 2. miesto znamenajúce postup medzi elitu, teraz “vojaci” bojovali rovno o pohárovú Európu.

Napokon sa ich cesta skončila domácou prehrou so Žilinou v play-off o Konferenčnú ligu. Ešte pred zápasom behom galavečera pri preberaní ceny pre člena XI sezóny Fortuna ligy povedal, že by rád pomohol klubu do pohárovej Európy. To sa nepodarilo. Sklamanie ale zrejme na mieste nie je, veď väčšina prognóz stavala Duklu do pozície adepta na umiestnenie v spodnej polovici tabuľky, niektorí očakávali jej boj o záchranu.

Nováčikovia zlyhali: O miestenku do Konferečnej ligy sa bude hrať derby!

Čo však budúcnosť kanoniera, ktorý strelil 15 gólov a pridal 4 asistencie? Na veľké percento “Na Štiavničkách” neostane, keďže má pretrvávať záujem Slovana, no aj z popredných českých klubov. A nielen z nich.

„Či sa cítim zrelý na odchod? Je to ťažká otázka. Keď som pred piatimi rokmi prišiel do Banskej Bystrice, stanovil som si cieľ vrátiť klubu to, čo mi klub v mladosti dal. Môj vnútorný pocit je, že už asi nastal ten správny čas odísť a vyskúšať si nové dobrodružstvo. Majiteľ, funkcionári aj tréneri vedia, že sa chcem niekam posunúť,“ povedal Polievka, ktorý sa ale nechce rozchádzať v zlom.

„Všetko spolu preberieme a túto tému doriešime v najbližších dňoch – týždňoch. Neskrývam, že by som si rád vyskúšal niečo nové, ale určite nie za každú cenu. S Banskou Bystricou som prepojený a ak by aj transfer nevyšiel, viem si predstaviť, žeby som s rovnakou vervou pokračoval ďalej,“ skonštatoval kapitán Dukly a medzičasom aj slovenský reprezentant.

„Nechcem byť v tejto chvíli konkrétny, ale áno, niečo na stole je. Zároveň nič nie je v rovine, že zajtra podpisujem zmluvu. Teší ma, že možností je viac. V hlave mám nejaké predstavy, ale nechávam to aj na osud. Uvidíme, čo sa podarí. Prezradím len to, že mám ponuku nielen zo Slovenska, ale takisto zo zahraničia, čo ma veľmi teší. Keď je o vás záujem, je to príjemné. Teším sa, že som v tejto pozícii. Uvidíme, ako to napokon vypáli.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený BBonline.sk (@bbonlinesk)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram