Komplikácie v úvode sezóny: Ako sa nimi Solskjaer vysporiada?

Manchester United v závere uplynulého ročníka podával spoľahlivé výkony, čo bol dôvod, prečo ho mnohí okamžite pasovali za jedného z favoritov Premier League pre sezónu 2020/21. Hneď v prvom zápase (sobota 19.9. od 17:30) sa avšak musí manažér vysporiadať s radou problémov.

Zatiaľ, čo Crystal Palace prežil veľmi zlý koniec predošlého ročníka, do toho nového vstúpil triumfom 1:0 nad Southamptonom. Hráči ManUtd si svoj debut odkrútia až behom 2. kola, a aj to zrejme nie v najsilnejšej zostave. Zranenia síce nie sú nejakým problémom, veď mimo hry majú byť len Jones a Tuanzebe. Oveľa horšie to však vyzerá s kondíciou a celkovou pripravenosťou na novú sezónu u mnohých ďalších futbalistov.

Niektorí totižto museli byť určitú dobu v karanténe a podobne. Z týchto dôvodov podľa anglických médií nie sú celkom pripravení ani hráči ako Bruno Fernandes, Paul Pogba, Mason Greenwood, Aaron Wan Bissaka, Fred, Juan Mata, Eric Bailly či Nemanja Matić. Naopak, s veľkou pravdepodobnosťou sa dočkáme súťažného debutu holandskeho esa Donnyho van de Beeka, pripravení by taktiež mali byť aj kapitán Harry Maguire a kľúčoví útočníci Marcus Rashford a Anthony Martial. Ako to napokon poskladá Ole Gunnar Solskjaer a koľkých nie úplne 100-percentne pripravených hráčov postaví do základnej zostavy, uvidíme.

Takto to vidia anglické médiá:

Zdroj: Thesun.co.uk | Foto: Twitter, Chosen11.com