Konečne múdry úsudok? Özil oficiálne vyhlásil kedy opustí Arsenal!

0
2

Historický omyl Arsenalu sa konečne chýli ku svojmu koncu. Mesut Özil nepredvádza ani len zďaleka výkony, ktoré sa od neho očakávajú a za ktoré je platený. Trpia fanúšikovia, klubová pokladnica aj on sám.

Anglické média prišli pár dní dozadu s informáciou, že Arsenal ponúka 31-ročnému Nemcovi okamžité ukončenie zmluvy s odstupným vo výške 18 miliónov libier. Ako zareagoval rodák z Gelsenkirchenu? Odmietol a do médií pustil slová, ktoré jasne vyjadrujú, čo sa s ním bude diať v budúcnosti.

“Moja pozícia je jasná. Budem tu až do posledného dňa mojej zmluvy a dám tomuto klubu všetko. Ja sa rozhodnem, kedy odídem a nie iní ľudia. Nepodpísal som tu zmluvu na 2 alebo 3 roky, ale 4 a to by mali všetci rešpektovať. Situácie ako táto ma nikdy nezlomia, iba ma posilnia. Už v minulosti som ukázal, že sa dokážem vrátiť do tímu a ukážem to znova,” sršal sebavedomím Özil.

Je to jasné. Záložník sa z Arsenalu vôbec neponáhľa a v klube podľa jeho slov zotrvá až do 30.6. 2021, kedy mu skončí platnosť zmluvy. 350 000 libier za týždeň a záruka zamestnania je pre bývalého nemeckého reprezentanta lukratívnou vecou, ktorú nemieni len tak zahodiť za hlavu. Fanúšikom a vedeniu Arsenalu tak neostáva nič iné len sa zmieriť s tým, že ich vyhasnutá hviezda bude figurovať v ich kádri ešte celý jeden rok.

mesut ozil arsenalZdroj: Bbc.com | Foto: Twitter