Konflikt medzi Neymarom a Cavanim je ešte vážnejší: V šatni sa strhla poriadna kovbojka!

Nedeľný šláger francúzskej Ligue 1 medzi parížskym Saint-Germain a Lyonom skončil triumfom klubu z hlavného mesta pomerom 2:0. Viac ako samotný výsledok však zaujal konflikt dvoch ofenzívnych hviezd PSG.

Uruguajský útočník Edinson Cavani sa totiž nepohodol s Neymarom a takmer sa na ihrisku pobili. 222-miliónová posila z Barcelony najprv chcela zahrávať priamy kop z výhodnej pozície, čo sa Cavanimu, zvyknutému v minulej sezóne zahrávať väčšinu štandardiek, nepáčilo. Podobná situácia sa opakovala aj pri neskôr nariadenom pokutovom kope. Tentokrát si však Cavani loptu vziať nenechal, penaltu zahral, no nepremenil.

Konflikt spoluhráčov podľa francúzskeho denníka L´Equipe pokračoval aj v šatni. Doposiaľ bolo známe, že Cavani sa na štadióne dlho nezdržal. Priestory Parku princov mal opustiť už 20 minút po záverečnom hvizde a odignorovať tak aj novinárov čakajúcich na rozhovor. Prestížny denník L´Euipe však tvrdí, že to ani zďaleka nebolo všetko. Neymar s Cavanim si mali totiž skočiť do vlasov aj v šatni a takmer došlo aj na pästnú výmenu. Väčšej fyzickej konfrontácii mal zabrániť kapitán Thiago Silva, ktorý oboch kohútov rozdelil.

Celá potýčka mala vzniknúť po tom, ako uruguajský kanonier údajne povedal Brazílčanovi, že sa mu nepáčili jeho reakcie v zápase pri zahrávaní štandardných situácií. Očividne tak ani jeden z hráčov nechce ustúpiť – Cavani sa nechce vzdať svojej dominantnej pozície z minulej sezóny a Neymar do PSG taktiež neprišiel hrať druhé husle. Ako sa so situáciou tréner Unai Emery vysporiada? Vyústi konflikt do odchodu jedného z hráčov? V Paríži bude ešte poriadne horúco.

Zdroj: Lequipe.fr, Givemesport.com | Foto: Twitter