Koniec ďalšej legendy: Ikona skutočne dodržala svoje slovo!

Futbalový svet prišiel v ostatných rokoch o viaceré hviezdy, medzi ktoré patrili Schweinsteiger, Lahm, Casillas, Totti, Torres a mnohí ďalší. Tentokrát, mimo záujem fanúšika európskeho futbalu, ukončil svoju kariéru legendárny zberateľ trofejí Hossam Ashour.

Ako už bolo spomenuté, európskemu fanúšikovi toto meno veľa nepovie. 34-ročný egyptský defenzívny záložník ale behom svojej kariéry hral za jediný klub, a to Al Ahly SC. Prešiel si v ňom mládežníckymi kategóriami a následne v roku 2003 pred dovŕšením plnoletosti dostal šancu aj v A-tíme. Jeho dres hájil až do jari 2020, no začiatkom koronapauzy sa rozhodol, že je čas ukončiť kariéru.

Mnohí verili, že svoju sedemnástu sezónu napokon dohrá, no nestalo sa tak. Egyptská Premier League už beží a Ashour skutočne už na súpiske nie je. Jeho tím, ktorý do marca viedol ako kapitán, pritom opäť s prehľadom súťaž vedie s bilanciou 20-2-1. Ashour získal s klubom celkovo 33 trofejí, z toho napríklad 12 vrámci ligy a 5 v africkej Lige Majstrov. Celkovo nastúpil za Al Ahly SC do viac ako 500 duelov. V reprezentácii však odohral len 14 zápasov, okrem toho bol však aj členom U20 na juniorských MS vo futbale v roku 2005.

Zdroj: Wikipedia.en, Twitter | Foto: Twitter