Koniec Llorisa v Tottenhame? Jeho načasovanie je ale “nešťastné”!

Hoci Hugo Lloris nedokázal vyhrávať ankety typu brankár sezóny a podobne, len ťažko mu uprieť, že ako kapitán francúzskej reprezentácie (s ktorou získal aj zlato na MS 2018) i Tottenhamu, patril k najlepším brankárom uplynulého desaťročia.

Dodnes je 36-ročný brankár stále veľmi kvalitný, no vzhľadom k okolnostiam je jasné, že čoskoro bude dôchodcom. Na rozdiel od Buffona nie je jeho cieľom chytať až tak dlho.

Aktuálne sa zotavuje zo zranenia, pre ktoré záver sezóny odchytal v Tottenhame náhradník Forster. Avšak má byť reálne, že ho už fanúšikovia Tottenhamu v bráne svojho obľúbeného tímu neuvidia.

447 súťažných duelov v drese Spurs môže byť jeho konečná. Sám informoval o tom, že uvažuje aj nad týmto krokom a rád by sa vrátil do rodného mesta, a teda Nice. Avšak aktuálne toto načasovanie s ohľadom na jeho možný presun do klubu, odkiaľ mieril v roku 2008 do Lyonu, nie je najštastnejšie.

Pred rokom totižto Nice angažovalo hneď dvoch brankárov, a síce skúseného dánskeho víťaza Premier League s Leicestrom Kaspera Schmeichela a taktiež nádejného Poliaka Marcina Bulku z PSG. Každopádne, dalo by sa očakávať, že ak by predsa len našiel Lloris s vedením Nice spoločnú reč, stal by sa jednotkou.

Každopádne, ani v Nice by si v sezóne 2023-24 nezachytal v pohárovej Európe, keďže obsadilo 9. miesto v Ligue 1, zatiaľ čo Tottenham skončil ôsmy v Premier League.

Zdroj: Standard | Foto: Instagram