KONIEC?! Valverde prekvapil slovami o budúcnosti v FC Barcelona!

FC Barcelona zatiaľ zažíva vydarenú sezónu. Pod vedením Ernesta Valverdeho predvádzajú jeho zverenci pekný futbal, ktorý dopĺňajú aj veľmi dobré výsledky. Právom si tak trúfajú na všetky trofeje. Budúcnosť Španiela je však napriek tomu neistá.

54-ročný tréner pôsobí v katalánskom veľkoklube svoj druhý rok. V premiérovom ročníku sa mu podarilo triumfovať v domácej najvyššej ligovej súťaži a vo španielskom pohári. Zmluva mu však vyprší už na konci tejto sezóny a Valverdeho slová neznejú veľmi isto.

“Ďalšia sezóna? Nepoznám moju budúcnosť alebo to, čo budem robiť v spomínanom čase. Vo futbale nikdy neviete čo sa stane, veci sú plynulé a nikdy vám to nedovolí myslieť veľmi dlhodobo,” povedal skúsený kouč, ktorý tak uviedol do neistoty nie len novinárov ale aj fanúšikov slávneho celku.

Zamyslený Ernesto Valverde

“V tejto práci je aj 2 mesiace dlhá doba. Myšlienky a pocity sa menia veľmi rýchlo. Keď vyhráte sú skvelé, keď nevyhráte je to opačné. Chcem aby všetci boli spokojní s mojou prácou, ale vo futbale nie sú žiadne záruky,” myslí si španielsky tréner, ktorý naďalej nepotvrdil svoju budúcnosť.

“Ak nesplníme naše ciele doma a v Európe, všetka pozornosť ľudí sa prenesie na trénera. Takto sa majú veci,” zhodnotil aktuálny tréner španielskeho giganta, ktorý si plne uvedomuje zodpovednosť za očakávania, ktoré do jeho mužstva vkladajú všetci priaznivci “Blaugranas”. Otázka či bude Ernesto Valverde pôsobiť pri kormidle FC Barcelony aj v nasledujúcej sezóne tak ostala naďalej nezodpovedaná.

Zdroj: Football-espana.net | Foto: Twitter