Kontroverzia v poslednom kole: O TOMTO sa diskutuje v Španielsku! (+VIDEO)

Každý klub v La Lige môže získať maximálne 114 bodov. Rekordom je rovných 100, raz to dokázala FC Barcelona, raz Real Madrid. A 40 bodov zvyčajne stačí na záchranu, niekedy aj 35.

Tentokrát ale 40 bodov Valladolidu nestačilo a najmenej na jednu sezónu bude jeho realitou La Liga 2. Všetko ale mohlo byť inak, ak by vyhral v poslednom kole. Alebo ak by Almería nebodovala.

Poďme však pekne po poriadku.

Ako iste viete, tri kluby vypadávajú. O zostupe Elche už bolo jasno viac ako mesiac a v predposlednom kole sa stal druhým zostupujúcim Espanyol. Ešte kolo pred koncom ale mohlo tretiu zostupovú priečku obsadiť hneď niekoľko klubov.

Veľmi dôležitý zápas sa hral v predposlednom kole v Almeríi, ktorá dokázala uhrať bezgólovú remízu proti Valladolidu a udržala si pred ním bodový náskok. Ten sa napokon ukázal ako rozhodujúci.

Valladolid si mohol v poslednom kole zaistiť záchranu, ak by zdolal Getafe, ktoré bolo taktiež ešte namočené do zostupových kalkulácií. epšie povedané, priamo by ho preskočil. Zápas ale skončil 0:0.

V prípade, že by ale už isto zostupujúci Espanyol zdolal Almeríu, Valladolid by sa zachránil. A presne to sa dialo, keďže od 73. minúty vyhrával 3:2. Avšak v 83. minúte prišiel kontakt v pokutovom území a po konzultácii s VAR sa šiel samotný rozhodca César Soto Grado pozrieť na obrazovku. Až v 87. minúte, teda po viac ako 200 sekundách od faulu, si postavil loptu na biely bod (paradoxne bývalý hráč Espanyolu) Adrian Embarba a vyrovnal na konečných 3:3.

Práve ten gól znamenajúci 41. bod rozhodol o záchrane Almeríe. Ak by ostala na 40 bodoch, vypadla by. Valladolil s ňou totižto prvý duel v sezóne doma vyhral, druhý, už spomínaný, v predposlednom kole skončil 0:0.

KONEČNÁ TABUĽKA

POKUTOVÝ KOP Z 87. MINÚTY

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram