Kontroverzná téma: S ktorým názorom sa stotožňujete vy?

Futbalový svet rieši mnohé otázky, medzi ktoré patrí i tá nasledovná. Každá krajina ju rieši po svojom, a aj preto je ťažké povedať, ktorá to robí správne. Ku ktorej názorovej skupine sa v jej prípade prikláňate vy? O akú tému sa ale jedná? O čom hovoríme? Hovoríme o existencii B-tímov.

Na Slovensku, v Španielsku, Holandsku, Česku či Portugalsku môžu hrať B-tímy kľudne i 2. najvyššiu ligu, ak je A-tím v najvyššej súťaži. U nás sa to v sezóne 2021/22 týka dua Slovan Bratislava a MŠK Žilina. V Nemecku pre zmenu môžu pôsobiť prinajlepšom v 3. lige. Anglicko je ale v tomto ohľade iné a B-tímy majú vlastnú súťaž nazývanú Premier League 2 a hrajú ju tzv. tímy U23.

Čo z toho je ale správne? Niektorí fanúšikovia sú za to, aby mali kluby svoje B-tímy, kde si predovšetkým mladíci smú zvykať na seniorsky futbal, iní sú ale proti. Ako vhodnejšiu alternatívu vidia hosťovania hráčov v iných kluboch. Navyše, B-tímy často nastupujú v domácich zápasoch so silnejšími zostavami než v tých hosťujúcich. Alebo ovplyvňujú súťaž tým, že jedno kolo hrajú s horším tímom a v tom ďalšom zaň odrazu naskočia piati hráči A-tímu. Aký je váš názor? Vyjadrite sa nám v ankete, no potešíme sa aj vašim komentárom k tejto téme.

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Instagram/MSKZilina