Kontroverzný nápad: “Predbehne” nemecká Bundesliga Európu?

Nemecká Bundesliga patrí medzi ekonomicky najsilnejšie a zároveň kvalitatívne najlepšie futbalové súťaže v Európe. A teda aj na svete. Avšak, v ostatných rokoch má jeden “handicap”, a síce, prakticky už pred začatkom sezóny sa nedá očakávať, že by titul skončil v rukách niekoho iného, ako Bayernu Mníchov.

Ak dotiahne sezónu 2021/22 do úspešného konca, získa svoj jubilejný desiaty titul v rade. Naposledy sa Bayern neradoval z titulu v sezóne 2011/12, keď mu bilancia 23-4-7 nestačila na titul, ktorý získala s 8-bodovým náskokom dortmundská Borussia. Jej oporou bol vtedy kanonier Lewandowski, no aj hráči ako Hummels, Kagawa, Gundogan, Perišić či Gotze.

Vedenie nemeckej Bundesligy teraz opätovne vyrukovalo s informáciou, že začína uvažovať o play-off. Áno, práve play-off rozhoduje o tituloch v hokejových, basketbalových, volejbalových, florbalových i ďalších súťažiach, no vo futbale je známe predovšetkým z Ameriky.

Európsky divák sa vo všeobecnosti príliš s touto myšlienkou nestotožňuje, pretože práve dlhodobé ligové súťaže, v ktorých je dôležitý každý zápas, sú akousi výsadou futbalu. Aj preto je o úvahách predstaviteľov Bundesligy možné hovoriť ako o kontroverzných. Samotný výkonný riaditeľ Bayernu Oliver Kahn sa ale vyjadril tak, že proti play-off sa rozhodne nebude vyhraňovať a klub s tymto prípadným krokom nebude mať problém.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oliver Kahn (@oliverkahn)

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Instagram/FCBayern, Instagram/BVB09