Košice už vo Fortuna lige sú: Ktoré ďalšie kluby ľuďom najviac chýbajú medzi elitou?

FC Košice sa stali v sezóne 2022-23 víťazom II. ligy a vybojovali si právo postúpiť do Fortuna ligy. Celok z druhého najväčšieho slovenského mesta vznikol len pred pár rokmi, no mnohí ho považujú za “pokračovateľa” klubu VSS Košice (či predtým 1. FC Košice), i keď oficiálne ním nie je.

Každopádne, Košice sa vrátili na fortunaligovú futbalovú mapu Slovenska. Pred rokom to dokázala Banská Bystrica, ktorá si medzičasom prešla ťažkými chvíľami a zahrala si dokonca len tretiu ligu stred. Po prehratej baráži sa aj pre sezónu 2023-24 bude ako horúci adept na postup a návrat svojej značky medzi elitu Tatran Prešov.

Mimochodom, ak by sme “ignorovali” VSS Košice a FC Košice nesprávne považovali za pokračovateľa VSS, tak mimo Fortuna ligu je hneď sedemnásť celkov, ktoré si v minulosti v ére Slovenska po roku 1993 najvyššiu súťaž zahrali, no aktuálne v nej nefigurujú. Práve Tatran Prešov, no aj niekdajší majstri ako Petržalka, Inter či účastníci európskych pohárov z Púchova, Nitry, Dubnice, no napríklad aj Rimavskej Soboty, bývali celkami najvyššej súťaže. Ešte nedávno súťaž hrali Senica či Myjava.

Nás by veľmi zaujímalo, ktoré kluby vám najviac na mape Fortuna ligy chýbajú. Preto sme vytvorili anketu, do ktorej sme všetkých sedemnásť možností zaradili (bývalí účastníci). Vašou úlohou bude dať siedmym z nich body (7,6,5,4,3,2,1). Po konci hlasovacieho obdobia si anketu vyhodnotíme.

Zdroj: Športový Magazín, Strawpoll | Foto: Instagram