Košická nádej: Dokáže mladý útočník šokovať Extraligu?

Košice sa v sezóne 2021-22 radovali po rovných desiatich rokoch z extraligového titulu na juniorskej úrovni, pričom aj v play-off svojich súperov pomerne jasne prehrávali. Zásluhy na tom má tak vedenie klubu, ako aj mnohí veľmi kvalitní jednotlivci.

Nad všetkých, aspoň čo sa počtu bodov týkalo, ale vyčnieval ukrajinský rodák Oleksandr Plokhotnik, ktorý si v základnej časti pripísal v 42 zápasoch 77 bodov a následne explodoval aj v play-off, kde v 11 dueloch získal dokonca 24 bodov. Zahanbiť sa nenechal ani medzi mužmi, keď pomohol Trebišovu v II. lige východ v play-off ( dav zápasy, dva góly).

Talentovaný odchovanec Novojavorisku pôsobí na Slovensku už od roku 2019, v “predcovidovej” sezóne 2019-20 stihol v Extralige dorastu v púchovskom drese získať v 50 zápasoch až 91 bodov. Dokáže sa v sezóne 2022-23 stále len 19-ročný útočník presadiť aj v Áčku Košíc?

Nemožno ale nespomenúť ani ďalších šikovných mladíkov z Košíc. Lukáš Vaculík si vrátane play-off pripísal v 50 zápasoch 89 bodov a cez bod na zápas sa udržali aj Samuel Nagy, Ján Bartoš a Andrej Kiss. Cez bod na zápas mal aj obranca Miroslav Novota, ktorý sa ale 24 krát predstavil aj v A-tíme Košíc.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC KOŠICE (@hckosiceofficial)

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Instagram/HCKosice