KRÁĽOVSKÉ PLATY: Toto sú najlepšie platení slovenskí športovci!

Šport už dávno nie je pre viacerých profesionálnych športovcov, iba voľnočasová aktivita. Vykonávaním športových aktivít na profesionálnej úrovni si totiž nádherne zarobia aj viacerí Slováci. Post najlepšie zarábajúceho športovca zo Slovenska by sa však mal čoskoro zmeniť.

Marek Hamšík

31-ročný slovenský futbalista, ktorý aktuálne pôsobí v SSC Neapol. Aj keď sa prestup do Číny zdal ako hotová vec, neapolský klub ho nateraz zastavil pre problémy s odstupným. Ak sa však všetko dotiahne k zdarnému koncu, “Marekiaro” si príde na kráľovský plat a 9 miliónov ročne ho vynesie na vrchol rebríčka platov aktuálnych slovenských športovcov.

Peter Sagan

Rodáka zo Žiliny netreba nikomu obzvlášť predstavovať. Slovenský fenomén je fenoménom aj v tejto oblasti. V cyklistike totiž nedosahujú zárobky takej výšky ako vo futbale, či NHL. Trojnásobný majster sveta je však tvárou tohto športu a aj preto si príde na 6 miliónov ročne.

Hráči v NHL

V tomto rebríčku prirodzene musia nasledovať hráči z najlepšej hokejovej ligy sveta. Z nich vedie dvojica Tomáš Tatar a Andrej Sekera, ktorí si prídu na necelých 5 miliónov eur. Len o pár tisíc zaostáva Zdeno Chára. Necelé 4 milióny eur zinkasuje Marián Gáborík, ktorý sa teda tiež nemôže sťažovať na nedostatok.

Samozrejme, všetky zárobky sú uvádzané bez rôznych bonusov, ktoré môžu mať zakotvené vo svojich zmluvách. Navyše, hviezdy ich typu si často privyrobia veľké čiastky aj prostredníctvom reklám a rôznych marketingových akcii.

Zdroj: Čas.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter