Kritika, nekritika Slafkovského: TIETO čísla si mnohí nepozreli!

Od draftovej jednotky sa musí proste očakávať niečo viac. Niečo extra. Ani jeden slovenský hokejista to v minulosti nezažil. Kanadské, no najmä mnohé slovenské médiá možno až príliš tlačia na pílu. Pozreli si ale fanúšikovia či novinári nasledovné čísla?

Jednotka minulosezónneho draftu Owen Power dostal šancu len v ôsmych dueloch v drese Buffala. Dvojka a TOP útočník draftu 2021 Matty Beniers odohral desať duelov. Jedine draftová dvanástka Cole Sillinger (Columbus) hral celú sezónu NHL (79 zápasov).

A čo Slováci v minulosti? Marián Hossa odohral v NHL cez 1300 duelov a pripísal si 1134 bodov. Draftovaný bol ako 18-ročný v roku 1997 a napokon mu Ottawa Senators nechala príležitosť naskočit v premiérovej sezóne len v siedmych zápasoch a získal jeden bod za asistenciu.

Pavol Demitra bol až 9. voľbou Ottawy v roku 1993, no aj ako 227. hráč draftu dostal šancu v premiérovej sezóne. Ale odohral len dvanásť zápasov s bilanciou 1+1. To Žigmund Pálffy ako druhá voľba NY Islanders v roku 1991 čakal na svoj debut do sezóny 1993-94 a v piatich zápasoch nebodoval. Napokon získal v NHL 713 bodov a nebyť mnohých zranení, možno by bol produktívnejší ako Hossa.

Najvyššie draftovaným Slovákom bol až do tohoto roku Marián Gáborík (3. miesto, 2000). On ako jediný už v 18 rokoch dokázal presvedčiť natoľko, aby bol súčasťou zostavy Minnesoty. V prvej sezóne si v 71 dueloch pripísal bilanciu 18+18.

A hlavne treba brať do úvahy, že vedenie Montrealu stále hovorí o tom, že vyberalo jednotku draftu podľa toho, ako vidia hráčske kvality jednotlivých aktérov o 5 rokov, nie v tejto chvíli. Asi toľko k neustálym porovnávaniam a hodnoteniam doslova každého duelu v príprave. Kľudne hejterom pošlite tento článok ako váš argument. I keď jedným dychom nutno dodať, že 100-percentne nevie nikto, aké čísla raz bude mať Slafkovský, no ani Shane Wright, Logan Cooley, Šimon Nemec alebo trebárs nejaká 150. voľba tohtoročného draftu.

Kanadský odborník: Nebude na tom nič zlé, ak Slafkovský…

Zdroj: Športový Magazín, Eliteprospects | Foto: Instagram/Slafkovsky