Kríza? Bayern napriek tomu plánuje rekordný prestup!

V súčasnosti množstvo klubov rieši znižovania platov svojich zamestnancov a celkový dopad ušlého zisku na ich ekonomickú stabilitu. Aj preto odborníci neočakávajú nejaké šialené prestupné obdobie. Jednou z výnimiek by mohol byť Bayern.

Ten ani v časoch, keď iné veľkokluby utrácali ohromné milióny za veľké posily, nepodliehal trendu gigantických nákupov. Teda s výnimkou 80-miliónového Lucasa Hernandeza, ktorého Bavori získal v lete 2019 z Atlética Madrid.

Druhou najdrahšou posilou všetkých čias v Bayerne je totižto 41-miliónový Corentin Tolisso, zatiaľ čo najdrahší ofenzívny futbalista Mario Götze stál vedenie najúspešnejšieho nemeckého klubu všetkých čias v roku 2013 “len” 37 miliónov eur.

Teraz sa črtá podľa nemeckého denníka Bild zisk Leroya Saného, ktorého vraj Bayern plánuje uprednostniť pred ziskom Tima Wernera z konkurenčného RB Lipska, ktorý patrí medzi najlepších útočníkov sveta. Rovnaký zdroj uvádza, že za Saného je ochotné vedenie Bayernu zaplatiť 70 miliónov eur, no v snahe dotiahnuť jeho prestup nemusí byť vylúčené ani prekonanie sumy, ktorá smerovala do Madridu za Lucasa Hernandeza.

Leroy Sané má stále len 24 rokov, no už od roku 2016 pravidelne nastupuje za hviezdny Manchester City. Jeho cenu aktuálne znížila nielen kríza, ale aj fakt, že v tejto sezóne odohral pre vážne zranenie jediný zápas. Za Nemecko odohral 21 duelov a v roku 2018 ho senzačne Loachim Low nevzal na MS do Ruska, ktoré skončili pre jeho výber fiaskom.

Leroy Sané

Zdroj: Bild.de, Transfermarkt.com | Foto: Twitter