KROK K DOKONALOSTI: BAYERN MNÍCHOV SLEDUJE TÚTO SUPERSTAR!

Bayern Mníchov je klubom, ktorý je na domácej scéne na tróne rovné desaťročie a behom tejto jari bude bojovať o jedenásty titul v rade s Dortmundom, ktorý sa v Bundeslige nesie na víťaznej vlne. V Lige majstrov majú Bavori pre zmenu 100-percentnú bilanciu.

Aj tak však vedenie kluby i fanúšikovia priznávajú, že Bayernu chýba jedna dôležitá súčiastka, ktorá by urobila z klubu ešte ničivejšiu mašinu. Tou súčiastkou je niekto, kto plnohodnotne nahradí Roberta Lewandowskeho, ak to teda je vôbec možné.

Poľský kanonier strelil za Bayern v rokoch 2014-2022 po príchode z Dortmundu a pred odchodom do Barcelony v 375 stretnutiach celkovo 344 gólov a na 72 asistoval. Podľa mnohých je najlepším hrotovým útočníkom posledného desaťročia.

Kým nahradiť takého futbalistu? V lete dorazil Sadio Mané, ten však nie je hrozovým útočníkom. Navyše bol dlhodobo zranený. Choupo-Moting nie je zlý útočník, no svetová extratrieda rozhodne nie je. To anglický reprezentačný kapitán a historicky najlepší strelec Tottenhamu Harry Kane áno.

Známy člen predstavenstva Bayernu Mníchov Uli Hoeness sa priznal k “prenasledovaniu” Harryho Kanea a pripustil, že by bolo „bláznivé“, keby sa bundesligový tím dostal do ponukovej vojny o útočníka Tottenhamu Harryho Kanea, ktorý je aj podľa trénera Nagelsmanna ideálnym typom útočníka pre Bayern.

Kane vstupuje do posledného roka svojej zmluvy so Spurs a po ďalšej sezóne bez trofeje (keďže v Premier League by sa musel stať zázrak, aby to dokázali) stojí pred zásadným rozhodnutím o svojej budúcnosti, pričom anglický útočník otvorene priznáva, že chce hrať za klub, ktorý môže súťažiť o trofeje.

Bayern dlho túžil po Kaneovi a nevyhýbal sa diskusií o 29-ročnom hráčovi, no v žiadnom prípade nie sú jeho jediným nápadníkom, keďže Manchester United sa rovnako pripravuje na jeho možný zins. Kane by údajne radšej zostal v Anglicku s cieľom prekonať historický rekord Premier League v počte gólov, hoci Spurs sú neústupní a ich šéf Daniel Levy nechce pustiť svojho útočníka domácemu rivalovi.

Pre Bayern je to zjavná výhoda, ale Hoeness priznáva, že nebudú preplácať žiadneho hráča a on sám by napríklad 100 miliónov eur za hráča, ktorý bude mať čoskoro 30 rokov, nikdy nezaplatil. Mimochodom, v roku 2021 Tottenham odmietol 160 miliónov od Man City.

Je to skvelý hráč, o tom niet pochýb, ale toto sú sumy, ktoré by som osobne nikdy nezaplatil. No som jedným z deviatich členov dozornej rady, ktorí majú slovo vo výkonnom výbore, pokiaľ ide o výdavky nad 25 miliónov eur. Ak zvyšných osem členov alebo väčšina z nich bude mať opačný názor, tak budem prehlasovaný. Tak to funguje v demokratickej spoločnosti,“ zneli jeho slová.

Zdroj: 90min | Foto: Twitter