Krok od “pohromy”: Švajčiarsko nás môže utopiť DVAKRÁT! Ako je to možné?

Slovenská hokejová reprezentácia sa vracia z Rigy s 5. miestom v základnej skupine a celkým 9. miestom. Mohli by sme voľne povedať, že nás potopili Švajčiari, pretože proti Lotyšom šetrili hviezdy a možno aj preto ich nezdolali.

Každopádne, pravda je taká, že za neúčasť v play-off si ale môžeme sami. Získali sme 11 bodov, no taktiež sa dá povedať, že sme ich až desať stratili. Tí, ktorí chcú uspieť, sa musia spoliehať len na seba.

Každopádne, stále sa môže stať, že nás Švajčiari potopia na tomto šampionáte ešte raz. Ako možno viete, práve po MS 2023 sa bude uzatvárať rebríček IIHF s ohľadom na ZOH 2026 v Turíne.

V túto chvíľu sme s 3290 bodmi na 8. mieste, a to o 15 bodov pred Nemeckom. Ak však Nemecko zdolá vo štvrťfinále Švajčiarsko, získa ďalších 100 bodov do rankingu a odsunie nás na 9. miesto.

Za inych okolností je umiestnenie v rebríčku IIHF pomerne nepodstatná záležitosť. Či už ste v ňom na ôsmom alebo deviatom mieste nie je veľmi podstatné. V túto chvíľu ale áno. Pretože ôsmy tím po MS 2023 bude mať miestenku na olympijský turnaj istú, zatiaľ čo deviaty tím bude musieť uspieť v baráži.

Istotu účasti na ZOH 2026 má zatiaľ domáce Taliansko, okrem neho aj Fínsko, Kanada, USA, Švédsko, Rusko, Česko a Švajčiarsko. Každopádne, stále je otázne, aká bude dovtedy situácia Ruska. V rankingu IIHF je však stále vedené a po tomto šampionáte nemôže klesnúť na horšiu ako siedmu priečku.

Slovensko v smútku: Takto vyzerajú štvrťfinálové dvojice MS 2023!

Zdroj: Športový Magazín, Wikipedia | Foto: Instagram