Krutá pravda o našej lige: Slová Kmotríka st. zo Slovanu sú bolestivé!

Bratislavský Slovan má za sebou veľmi vydarenú sezónu. Získal piaty titul v rade, bol vo finále slovenského pohára a len pár minút ho delilo od výhry a zahral si dokonca osemfinále Konferenčnej ligy, kde nebol ďaleko od vyradenia Bazileja. Vypadol po penaltách.

Mnohí kritici či tí, ktorí Slovan nemusia, často hania prácu jeho vedenia, smejú sa jeho ambíciam či skutočnosti, že sa chce hrať na veľký klub. Ako priznal Ivan Kmotrík st., teda majiteľ klubu, v slovenských pomeroch je náročné byť “európsky”.

„Slovan sa po náročných rokoch pandémie koronavírusu ekonomicky pozbieral. Veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí chodili na zápasy v hojných počtoch. Oni boli hlavný dôvod tvrdej práce pred sezónou i počas nej. Porovnávať však Slovan s lokálnymi veľkoklubmi z okolitých krajín je neférové,“ začal svoju spoveď.

„Po obchodnej a marketingovej stránke klubom, ako sú Ferencváros či Legia Varšava, s ktorými by sme chceli v pohárovej Európe hrať vyrovnanú partiu, nemôžeme konkurovať. Za televízne práva dostane taká Legia 12 miliónov eur, Slovan mal minulý rok nejakých 200-tisíc. Ako potom s nimi môžeme súťažiť? To sa nedá.“

Bránil aj hviezdy Premier League: Slovan pre ohlásením prvej veľkej posily!

„Chápem, že by fanúšikovia chceli mať ako súperov Real Madrid či Manchester United, ale my na Slovensku po marketingovej a obchodnej stránke jednoducho nevieme byť konkurencieschop­ní,“ pokračoval Kmotrík st. na margo toho, že ak sa nezmenia tieto kľúčové veci, hrať tu pravidelne Ligu majstrov alebo skupinové fázy pohárov nie je jednoducho možné. A nielen v prípade Slovanu, ale aj ďalších domácich klubov.

Slovenský trh je slabý najmä v marketingu. U nás nestrieka ropa a ani netečie plyn. Takisto tu nesídlia veľké nadnárodné firmy, ktoré by financovali šport. Máme pomerne silný automobilový priemysel a dosť ma mrzí, že do športu nedáva takmer nič. Kúpime rúška za 800 miliónov, ale 100 miliónov navyše pre deti, aby mohli trénovať, nedáme. Šport je u nás dlhodobo na vedľajšej koľaji, a aby sa to zmenilo, musia si to uvedomiť ľudia, ktorí sedia v parlamente,“ povzdychol si Kmotrík st.

TOP 7 možností pre Slovan: Títo voľní hráči ho môžu “poslovenčiť”!

Zdroj: Pravda | Foto: YouTube