Kruto-úprimné slová GM Extraligistu: „Veľmi dlho by som … !“

Generálny manažér bronzového tímu poslednej extraligovej sezóny zo Spišskej Novej Vsi Richard Rapáč rozhodne nepatri medzi tých, ktorí by podporovali v slovenskom hokeji priamy postup a zostup medzi seniorskymi súťažami.

V rozhovore pre denník Šport priznal, že rozumie tomu, že sa ľuďom priamy pohyb môže páčiť, no jeho názor je taký, že na Slovensku na to nemáme dostatočné zázemie.

Paradoxné však je, že aj “jeho” Spišská Nová Ves postúpila medzi elitu v roku 2021 priamo, vtedy vďaka tomu, že odišiel maďarský Miskolc. Naopak, v sezóne 2009-2010 sa klub stal len rok po postupe cez baráž obeťou zužovania súťaže, keď skončil na 11. mieste z dvanástich tímov.

Koniec priameho zostupu? Takto budú môcť postúpiť v sezóne 2023-24 celky z SHL!

„Rozprávame sa o švédskom modeli priameho postupu a zostupu, ale tam sú mužstvá s návštevnosťou desaťtisíc ľudí a majú silu marketingovú. A majú aj kvalitu hráčov. U nás to tak nie je. Prvá liga kvalitu nemá. Keby som si mal vybrať jedného hráča z nižšej súťaže k nám do Spišskej Novej Vsi, tak by som musel dlho hľadať, aby som našiel aspoň jedného hokejistu do štvrtého útoku,“ kruto-úprimne zhodnotil úroveň SHL.

„Síce sa to nebude páčiť fanúšikom, ale extraliga by sa mala v najbližších rokoch uzavrieť. Ľuďom sa snažím vysvetliť, že naša prvá liga s výnimkou jedného klubu neposkytuje dostatočnú kvalitu na to, aby dokázala vychovať hráčov pre extraligu. Aj kluby, ktoré v nej pôsobia, majú buď finančné problémy alebo kostru mužstiev tvoria hráči, ktorí sú výkonnostne za zenitom. Stačí sa pozrieť na najproduktívnejších hokejistov prvej ligy. Sú to väčšinou starší hráči ako 35 rokov. Prvá liga potrebuje tvar.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HK Spišská Nová Ves (@hk_spisskanovaves)

Zdroj: Šport | Foto: Instagram