Kto bude súperom Slovenska po postupe? Najlepšia obrana alebo TOP útok!

Slovenská hokejová reprezentácia živí nádej na postup do štvrťfinále MS v hokeji 2023. Potrebujeme k tomu dva priaznivé výsledky. Ktorému súperovi budeme v prípade postupu čeliť?

Za akých okolností Slovensko postúpi? Musíme vyhrať s Nórskom za tri body a následne Lotyšsko nesmie získať ani bod proti Švajčiarom. To je jediná cesta, ako postúpiť tretíkrát v rade do štvrťfinále. V roku 2021 sme ako štvrtý tím prehrali vo štvrťfinále 1:6 s USA, pred rokom rovnako ako štvrtý tím 2:4 s Fínskom.

Tentokrát teda obsadíme, ak postúpime, štvrté miesto, čo už je v túto chvíľu isté. Preto narazíme buď na USA alebo na Švédsko, pričom bližšie sme ku konfrontácii s USA. Totižto opäť je v platnosti tradičný pavúk, a síce, že vo štvrťfinále si 4. tím skupiny B (teoreticky my) zahrá proti víťazovi skupina A.

USA má odohratých 6 zápasov, má 18 bodov a najlepší útok na šampionáte – strelilo už 30 gólov. O štyri góly horšie sú na tom Švajčiari.

Švédsko má zatiaľ na konte 5 zápasov a 14 bodov. Inkasovalo ale zatiaľ iba 2 góly, zatiaľ čo USA o tri viac.

Ak chce Švédsko vyhrať skupinu, musí bodovať proti Dánsku a následne zdolať USA. Ak vyhrá s Dánskom v riadnom hracom čase, stačí mu proti USA aj triumf po predĺžení, ak získa proti Dánom bod alebo dva, musí USA poraziť v riadnomhracom čase.

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram