Kto nahradí Ramosa v Reale? V hre je Slovák aj TOP obrancovia sveta

Ani jeden z najlepších obrancov sveta nie je nesmrteľný a v dohľadnej dobe zavesí kopačky na klinec. Pre Real Madrid sa tak už teraz vynára veľký rébus. Kto nahradí už 34-ročného Sergia Ramosa v obranných radoch? Toto je 5 najväčších kandidátov na jeho miesto v zostave Realu.

 

5. Marquinhos

Brazílsky obranca je suverénnym pilierom v defenzíve PSG. Hoci v predčasne ukončenej sezóne Ligue 1 odohral 19 zápasov z 27 možných, svojmu tímu pomohol k 10 čistým kontám. Jeho najväčšie prednosti sú presné prihrávky a perfektná pozičná hra. Okrem toho má víťaznú mentalitu potrebnú pre klub ako je Real Madrid, keďže s PSG vyhral 21 titulov.

4. Aymeric Laporte

Jeden z najdrahších hráčov Pepa Guardiolu prestúpil v roku 2018 z Bilbaa za 65 miliónov eur. V Premier League sa vypracoval na obrancu svetovej úrovne a stal sa jasnou voľbou do základnej zostavy pre Pepa Guardiolu. Hoci ho v tejto sezóne pribrzdilo nepríjemné zranenie kolena, stále je perfektným obrancom. Pre Real by bola výhoda v tom, že Laporte pozná La Ligu viac ako dobre, keďže v Bilbau strávil 6 rokov.

3. Milan Škriniar

Prestup, ktorý by bol radosťou pre fanúšika slovenského futbalu. Milan Škriniar ukazuje v Interi Miláno, že nie náhodou sa o neho zaujímajú popredné veľkokluby a stále je spájaný s odchodom. Potenciálnym kupcom by mohol byť aj Real Madrid, kde by 25-ročný slovenský obranca mohol nahradiť Sergia Ramosa. Počiatočné kvality na to má, aj keď stále by na sebe musel tvrdo pracovať, aby sa o ňom mohlo hovoriť o nástupcovi Ramosa.

2. Kalidou Koulibaly

29-ročný Senegalčan hraje momentálne v Neapole, kde je veľkou hviezdou. Tak ako Škriniar, aj on je spájaný s prestupom do veľkoklubu, aj keď sám sa vyjadril úplne jasne. Lenže vo futbale nič nie je isté. Koulibaly je perfektný v sklzoch a v bránení striel, avšak problém by bol možno v cene za neho. 100 miliónov eur požaduje prezident neapolského klubu Aurelio De Laurentiis.

kalidou koulibaly

1. Virgil Van Dijk

Bavíme sa o momentálne najlepšom obrancovi sveta. 29-ročný holandský futbalista je pilierom celého Liverpoolu a skalopevným článkom v defenzíve. Niet pochýb, že momentálne je na výslní svojej kariéry. Zmluvu v Liverpoole má do roku 2023, no ak by si chcel vyskúšať inú ligu ako Premier League, v Reale Madrid by našiel to, čo by hľadal.

virgil van dijk

Zdroj: Sportskeeda.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter